يك ماده شير پس از شكار كردن يك بز كوهي آفريقايي متوجه حامله بودن آن مي شود و به جاي خوردن شكار خود سعي مي كند بچه درون شكم بز كوهي را نجات دهد. به گزارش بازتاب آنلاين به نقل...

يك ماده شير پس از شكار كردن يك بز كوهي آفريقايي متوجه حامله بودن آن مي شود و به جاي خوردن شكار خود سعي مي كند بچه درون شكم بز كوهي را نجات دهد. به گزارش بازتاب آنلاين به نقل از وبسايت آقاي Grey van der walt (منبع اصلي عکس‌ها) داستان واقعي اين تصاوير عجيب و تكان دهنده در دنياي وحش اين است:
يك صبح سه شنبه در حالي كه عكاس به همراه تيم همراهش براي يافتن رد پايي از شيرها به سمت جنوب Madikawe حركت مي كنند به طور كاملا غير منتظره با لاشه يك بز كوهي و شيري در حال نفس نفس زدن در كنار لاشه او روبرو مي شوند. شير كه مشخص است تازه شكار خود را بر زمين زده است كنار لاشه حركت مي كند. اما بر خلاف آنچه انتظار مي رود، شير ماده شكار خود را نمي خورد. عكاس كه از دور شاهد اين ماجراست شروع به تصوير برداري مي كند. شرح تصاوير اين حادثه نادر را به ترتیب تصاویر بخوانید:

تصاوير تأمل برانگیزی كه اشك خيلي ها را درآورد


1. ماده شير و لاشه شكاري كه تازه از نفس افتاده است.


2. اولين كار شير بعد از شكار دريدن شكم شكار است. اين را در تمام كتاب هاي جانورشناسي مي توانيد بيابيد!


3. تا اينجا همه چيز مانند كتابهايي كه خوانده ايم پيش مي رود. دوستان من نيز در اتومبيل توسط دوربين دوچشمي و فيلمبرداري مشغول تماشاي صحنه هستند. و ما اين طور تصور مي كنيم كه شير در حال خالي كردن محتويات شكم شكار خويش است. كه ناگهان يكي از دوستان من فرياد مي زند: آن محتويات شكم نيست!

4. و اينجا بود كه ما متوجه شديم بز كوهي آفريقايي كشته شده حامله بوده است.


5. و حالا در مقابل خود شيري را مي بينم كه طعمه كشته اش حامله بوده است. در اين مواقع شيرها به كار خوردن خود ادامه مي دهند البته اگر مشكلي پيش نيايد. و اما از اينجا به بعد بود كه ما را به حيرت واداشت... ماده شير جنين بز كوهي را به آرامي به زمين گذاشت و شروع به بوييدن او كرد.


6. زبان زدن براي يك ماده شير و در موقعيت او بسيار عجيب بود. او از اتفاقي كه افتاده بود سخت متحير و مات و مبهوت بود. به اطراف خود نگاه مي كرد تا ببيند آيا كسي براي كمك كردن هست...


7. بعد از مدتي ماده شير به خالي كردن محويات شكم بز كوهي ادامه داد و در تمام مدت اينطور به نظر مي رسيد كه سعي مي كند تا حد امكان از جنين دور باشد...


8. بعد از مدتي ديگر و در حالي كه هنوز هيچ قسمت از بند شكار خود را نخورده است، مجددا توجه اش به سمت جنين مي رود و به آرامي او را از زمين بلند مي كند.


9. او ايستاده است در حالي كه جنين بز كوهي در دهانش است و براي مدتي به اطراف نگاه مي كند. به همه جهت ها، شايد براي يافتن چيزي... و بعد از چند دقيقه به آرامي به سوي بيشه اي كه در نزديكي شكارش است حركت مي كند.

10. او مجددا مي ايستد و جنين را به آرامي بر زمين مي گذارد. و در تمام مدت با نگاهي هيجان زده و عصبي به اطراف نگاه مي كند. سپس با نوك بيني به جنين ضربه مي زند و به آرامي او را درست مانند توله هايش از پشت گردن ميگيرد و بلند مي كند...

11. او مجددا به اطرف نگاه مي كند و به آهستگي به سمت بيشه مي رود... با دقت به سمت بيشه زار پيش مي رود جايي كه تصميم دارد جنين را در آنجا بگذارد. چندين بار به جنين ضربه مي زند و در تمام مدت با حالتي نگران به اطراف نگاه مي كند شايد انتظار كمكي يا خطري را مي كشد...


12. بعد از چند دقيقه دوباره به سمت لاشه شكاري بر ميگردد كه هنوز چيزي از آن را نخورده است. كنار او مي ايستد و سپس به آرامي همانجا دراز مي كشد. شير ماده به چه چيزي مي انديشد؟ چرا او اين چنين عمل كرد؟
طبق گفته آقاي Grey van der walt عكاس اين صحنه شگفت آور، اين يكي از عجيب ترين و خارق العاده ترين صحنه هايي بوده است كه در حيات وحش و درطول عمر خود مشاهده كرده است.

وبگردی
اخبار هنرمندان
اخبار هنرمندان
پربیننده ترین اخبار
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2006-2015 PersianV.com All Rights Reserved.

© کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سایت پرشین وی می باشد ، استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .